Razstava KERAMIKE IN SLIK študijskih krožkov

• Objavljeno: ponedeljek, 06 januar 2020 11:22

s1Tokratni dvajseturni nadaljevalni študijski tečaj slikanja je obiskalo osem tečajnikov.s2

Vsebina slikarskih srečanj je imela prav poseben namen saj smo raziskovali štiri pomembne elemente slikanja.

Obravnavali smo OBLIKE, kot možnost geometrijskih poenostavitev. Fokus je bil na kompoziciji, ki smo jo gradili od velikega proti malemu. Natančno smo analizirali lastnosti BARVE in prav posebej poudarili SVETLOSTNE VREDNOSTI, ki nam v sliki ustvarjajo razpoloženja. Velik poudarek je bil tudi na ROBOVIH, ki v risbi in sliki predstavljajo mejo med dvema oblikama.

Najprej smo z ogljem v svetlostni lestvici naslikali vajo motiva, nadaljevali smo z vajo barvne lestvice v akrilu in šele kasneje povečali motiv in ga prenesli na platno.

Razstavljena dela nam kažejo zelo veliko zavzetost, napredek in veselje do slikanja. Vsi udeleženci tečaja si zaslužijo pohvale.

Likovna pedagoginja Suzana Bertok

več...

POHODI ZA STAREJŠE POHODNIKE

• Objavljeno: ponedeljek, 06 januar 2020 11:16

pohodNa željo članic in članov smo se odločili, da bomo organizirali  krajše  POHODE za  starejše pohodnike ( nad 80 let), ki bodo prilagojeni njihovim sposobnostim za hojo. Pohodi bodo vodeni in bodo organizirani dvakrat mesečno.

Vse, ki ste zainteresirani vas vabimo, da se prijavite na tel. štev.: 040 608 246.

PREDAVANJI dr. Iztoka OSTANA

• Objavljeno: sobota, 01 februar 2020 20:43

kozakostV četrtek, 20. februar 2020, ob 16. uri »PROŽNA KOŽA – TRDNA KOST«.

V četrtek, 12. marec 2020,  ob 16. uri :  »VARNO RAZSTRUPLJANJE«.

v sejni sobi (1. nadstr.) Osnovne šole Koper

Kaj lahko storimo zase, da ohranjamo svoje zdravje? Zase poskrbimo, ko je še čas. Pustimo se nagovoriti, doumeti in razumeti ter si aktivno prizadevati za  karseda zdrav vsakdan.

Pri organizaciji sodelujejo  Društvo bolnikov  z osteoporozo Obalno-kraške regije,  in  Društvo upokojencev Semedela in Društvo Pristan - Univerza za tretje življenjsko obdobje Koper.

Predavanje dr. ROŽANE KOŠTIAL

• Objavljeno: torek, 28 januar 2020 21:36

Naistrskanosadaljevanje zanimivih predavanj  dr. Rožane Koštial, etnologinje, raziskovalke, in poznavalke istrskih  šeg in navad, narečja in pesmi, ljudi in  tudi življenja tod

v prostorih društva na Kidričevi 10 :

1. V četrtek, 13. februar 2020, ob 16.00 uri: Ljudsko ustvarjanje v Slovenski Istri
  2. 2. V četrtek, 5. marec 2020, ob 16.00 uri: Šavrinska žena skozi življenje.

Vpis bo potekal v sredah na sedežu društva od 14. do 16. ure. Prispevek za obe srečanji: 7€.

Ogled ZNANSTVENEGA KABARETA 2020

• Objavljeno: torek, 28 januar 2020 21:42

2020V Cankarjevem domu v Ljubljani 2. marca 2020 ob   19,30

Režiser je Ivica Buljan. Zgodba  sloni  na  motivih besedil Yuvala Noaha Hararija.  Znanstveni kabaret 2020 želi celovito performativno prikazati izzive skorajšnje prihodnosti. Izhodiščna točka raziskovanja je leto 2020.

Na voljo je 25  vstopnic, cena: 36,00 € (prevoz in vstopnina).

Vpis z vplačilom: v  sredah  29. januarja, 5. In 12. februarja 2020   na sedežu društva od 14. do 16.ure. Odhod: ob 17,30 uri s postajališča ob trgovini Oviesse v Kopru.

DRUŽENJE OB DNEVU ŽENA

• Objavljeno: sobota, 01 februar 2020 21:48

V prevrtnicateklem letu smo  imeli uspešno druženje z veliko zabave, plesa in smeha. Zato    smo se odločili, da  ponovno  v tem letu  organiziramo skupno srečanje    v   HOTELU ADRIJA, v Ankaranu  12. marca 2019 ob 18.00 uri.    Tudi tokrat bomo preprosto raziskovali življenjsko radost: naš čas, naše možnosti, našo živost, veselje, srečnost…ob dobri živi glasbi.

Zanimivo bi bilo, če bi se po študijskih krožkih dogovorili za skupno udeležbo in morda prispevali kakšno točko: anekdoto, pripoved o vaših dosežkih, šalo, skeč… ( ozvočenje bo). Zavrteli se bomo po plesišču, za to zadošča že, da imamo sami sebe, se sprostimo, predamo, vodil nas bo animator. Spoznavajmo sebe in druge, privoščimo si majhna zadovoljstva, navdušujmo drug drugega, srečujmo se in čutimo stike, tvegajmo nove dotike z življenjem … morda bomo pognali življenje v novo strugo.

Seveda bo vsak sam prispeval za prehrano: 14,00 €, ostalo bo poravnalo društvo.

Pred hotelom je velik parkirni prostor. Prijavite se in vplačate na sedežu društva v času dežurstva ob sredah v februarju in 4. marca 2020  od 14.00 do 16.00 ure.

Strokovni ekskurziji FERRARA 24. marca 2020

• Objavljeno: torek, 28 januar 2020 21:57

ferraraFerrara (v deželi Emiliji-Romanji), je italijansko mesto pobrateno s Koprom l. 1974, zaradi skupnih vrednot in zgodovinske vloge radia v obeh mestih v povojnem času. Ferrara se je razvila ob delti reke Pad, ob njenem rokavu Po di Volano, ki teče skozi mesto.

Ferrara je zaradi svojih urbanističnih rešitev verjetno prvo moderno mesto v zahodni Evropi. Ima široke ulice in številne palače iz 14. in 15. stoletja, ko je mestu vladala rodbina Este. Zaradi svoje lepote in kulturne pomembnosti, odlično ohranjenega renesančnega obzidja in veličastnega opečnatega gradu sredi mesta je na Unescovem seznamu svetovne dediščine.

Ogledali si bomo mestno središče s prelepimi trgi in palačami, starodavno katedralo, muzej z zelo pomembnimi romanskimi kiparskimi upodobitvami mesecev in del ter grad, ki je simbol mesta. Obiskali pa bomo tudi imenitni Palazzo dei Diamanti, kjer si lahko ogledamo čudovito razstavo: Giuseppe de Nittis e la rivoluzione dello sguardo, kjer so predstavljene slike najboljšega italijanskega impresionista, ki je uspel tudi v Parizu in v Londonu.

Cena :   56 €. Vpis z vplačilom vstopnin, vodenja in  avtobusa  v  sredah februarja in marca  2020     na sedežu društva od 14. do 16.ure.

Odhod iz Kopra: 6,00h, prihod ob cca 20,30. uri. Zbirno mesto : parkirišče pod nadvozom pri gostilni  Slavček - nasproti pokopališča.